W dniach 1-9 maj 2023 r. pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (prof. Sławomir Kocira, dr Anna Krawczuk, dr  Magdalena Sozoniuk), Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze (prof. Pavol Findura, dr Miroslav Pristavka, dr Zuzana Bajusowa) i Uniwersytetu Południowoczeskiego w Czeskich Budziejowicach (dr Jan Bedrnicek, dr Frantisek Lorenc) wzięli udział w wizycie studyjnej w Uniwersytet del Salvador w Buenos Aires (Argentyna).

W trakcie wizyty zapoznano się z potencjałem badawczo-dydaktycznym Wydziału Rolniczego i Nauk Weterynaryjnych Partnera oraz omówiono aktualny stan realizacji projektu i dyskutowano nad dalszymi jego etapami. W trakcie wizyty analizowano możliwości rozszerzenia współpracy z innymi jednostkami naukowymi, z którymi współpracuje Uniwersytet del Salvador. Korzystając z pobytu w Buenos Aires złożono wizytę na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Buenos Aires (jeden z najlepszych uniwersytetów Ameryki Południowej), gdzie omawiano zagadnienia związane z wytwarzaniem biostymulatorów i ich wykorzystaniem w produkcji rolniczej w Argentynie. Kilkudniowa wizyta pozwoliła na zapoznanie się z działalnością badawczą Narodowego Instytutu Technologii Rolniczych (INTA) oraz Fundacji Badań Naukowych Teresa Benedicta de la Cruz.

Poszczególni uczestnicy wizyty nawiązali kontakty z pracownikami Wydziału Rolniczego i Nauk Weterynaryjnych Uniwersytetu del Salvador oraz Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Buenos Aires.