30 listopada 2021 r. w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Studentów Lublina, powołanej przez Prezydenta Miasta Lublin.

Z przyjemnością informujemy, że w składzie Rady znajduje się trójka reprezentantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie:

Michał Arciszewski — Wiceprzewodniczący RUSS ds. Kultury i Wymiany Międzynarodowej

Karolina Różaniecka — Przewodnicząca Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego

Aleksandra Wróbel — Prezydent stowarzyszenia IVSA Lublin

Członkowie Rady Studentów Lublina będą wspierać samorząd między innymi w kreowaniu pozytywnego wizerunku Lublina, jako odpowiedniego miejsca do studiowania. Do zadań Rady będzie należało także podejmowanie działań służących wzmocnieniu różnych obszarów akademickości miasta, która jest jednym z priorytetów Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020, a także powstającej Strategii Lublin 2030.

Radę Studentów Lublina tworzy 26 członków. Swoich reprezentantów zgłosiły trzy studenckie organizacje działające w Lublinie: AIESEC, ELSA i IFMSA oraz dziewięć lubelskich uczelni wyższych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Fot. lublin.eu
lublin.eu z dn. 01.12.2021 r.