Dr hab. Roman Dąbrowski, prof. uczelni

Wydział Medycyny Weterynaryjnej
Katedra i Klinika Rozrodu Zwierząt
tel: +48 81 445 61 68

Charakterystyka dotycząca zainteresowań naukowych bądź prowadzonych badań

1. markery reakcji zapalnej  w przebiegu ropomaciczu u suk
  2. markery reakcji zapalnej w przebiegu chorób gruczołu sutkowego u suk
  3. markery reakcji zapalnej w przebiegu okresu pooperacyjnego u zwierząt towarzyszących

Publikacje

1. Tecles F., Escribano D, Contreras-Aguilar MD, Péres-Rubio C, Szczubiał M., Cerón JJ, Dąbrowski,, Tvarijonaviciute A. Evaluation of adenosine deaminase in saliva and serum, and salivary α-amylase, in canine pyometra at diagnosis and after ovariohysterectomy. The Vet J 2018;236:102-110
  2. Vasiu I., Dąbrowski, Tvarijonaviiucte A. Lactation – realted mammary gland pathologies – A neglected emergency in the bitch. Rep. Dom. Animal 2021;56:208-230.
  3. Dąbrowski R., Wdowiak A., Szczubiał M., Krakowski L., Brodzki P., Tvarijonaviciute A., Changes in interferon-gamma and neopterin in female dogs undergoing variohysterectomy as elective spay or as treatment of pyometra. Can J Vet Res. 2020, 84(3):230-234.