Studenckie Koło Naukowe Turystyczno-Krajoznawcze powstało w 2006 roku. Pierwszym opiekunem koła był prof. dr hab. Bogusław Sawicki, kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji. Obecnie jest nim dr Agata Kobyłka.

Działalność koła skupia się na odkrywaniu nowego spojrzenia na turystykę. W wyznaczonych już punktach turystycznych, dostrzegamy to o czym „Prawdziwy turysta” powinien pamiętać i o wiele więcej …

Stałym przedmiotem naszej działalności jest organizowanie wyjazdów, dalekich i bliskich. Mamy na swoim koncie m.in.: wyprawę na Krym, do Chorwacji, rejs Darem Młodzieży do Kłajpedy, spływy kajakowe, wyjazdy do Zwierzyńca, Krasnobrodu, Janowca, Kazimierza Dolnego, na Polesie, a w planach wiele dalszych i bliższych podróży do różnych zakątków Polski i świata.

Zorganizowaliśmy także Minitargi Agroturystyczne. Bierzemy czynny udział w konferencjach, różnych spotkaniach i imprezach kulturalnych.

Zachęcamy do współpracy i odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych:

Studenckie Koło Naukowe Turystyczno-Krajoznawcze na Facebooku
Studenckie Koło Naukowe Turystyczno-Krajoznawcze na Instagramie